imitacja betonu

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jastrzębie zdrój

aktywna tablica 2019

Instalacja przydomowej oczyszczalni ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to wydajne wyjście zarówno dla domku jednorodzinnego, jak i obiektów użyteczności publicznej w postaci szkół lub pensjonatów. Na tego typu oczyszczalnie składa się zestaw kompletnych instalacji, które zapewniają odbiór ścieków nawet do dwustu osób. Na rynku działa wiele firm, które w fachowy sposób frapują się montażem przydomowych oczyszczalni. Nierzadko świadczą również usługi scalone z projektowaniem instalacji.

Dwie fazy oczyszczania

Oczyszczanie w przydomowej oczyszczalni ścieków odbywa się na ogół minimum w dwóch etapach. Składa się z: podczyszczania (etap beztlenowy) oraz oczyszczania tlenowego. Nieraz stosuje się dodatkowo filtry doczyszczające, które sprawdzają się w szczególności jako szczegóły odprowadzające tzw. ścieki specjalne, na przykład resztki ze stołówek. 
Zakup przydomowej oczyszczalni ścieków
Przed przystąpieniem do konstrukcji przydomowej oczyszczalni, trzeba po pierwsze dokładnie zbadać grunt, na którym ma się ona znajdować. W razie niespodziewanych kłopotów, firma może użyczyć pomocy swojemu klientowi. Kolejnym krokiem jest umówienie się na wizytę z przedstawicielem firmy. Następnie należy zebrać całkowitą niezbędną dokumentację zasobników, żeby móc potem zgłosić inwestycję (wraz z gotową dokumentacją) do starostwa i nabyć oczyszczalnię. Bez podstawowej wiedzy prawnej na ten temat, dopełnienie formalności może stać się jednakże trudne.
Znajomość prawa
Należy pamiętać, że chcąc zamontować przydomową instalację do oczyszczania albo wszelakiej maści oczyszczalnie ekologiczne, warto po pierwsze zapoznać się z zawartością Prawa budowlanego oraz Prawa wodnego. Nie powinno się zakładać planów budowy oczyszczalni bez znajomości konkretnych norm, dotyczących między innymi: dokładnych wymiarów poszczególnych części, odstępów pomiędzy nimi czy dopuszczalnej wydajności gotowej oczyszczalni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Nitecki Andrzej