Dachówki betonowe wołomin

Dachówki betonowe opcją dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) wytwarza się z piasku, cementu portlandzkiego i pigmentów na bazie tlenków żelaza oraz wody. Po dołożeniu podwójnej warstwy akrylowej, zdobywa się gotowy wyrób. Mogą być ciekawą alternatywą dla dachówek ceramicznych. Ich wytrzymałość jest podobna i wyznacza się ją na plus minus 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być pewni ich wytrzymałości, w końcu stworzone wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przetrwały próbę czasu. Dachówki betonowe są również tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – kiedy więźba nie jest doskonała
Dachówki betonowe niwelują ubytki powstałe w konstrukcji więźby, mogą w związku z tym pokryć wcześniejszą niedokładną robotę dekarza. Produkcja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe uzyskuje się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich produkcji trzeba ponad 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są nieco mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są również nieco bardziej chropowate. Teraźniejsza technika produkcji sprawia niemniej jednak, że różnice w wyglądzie dachówek z rozmaitych materiałów są prawie, że niewidoczne. Jedynie wprawne oko może dostrzec różnice. 
Najistotniejszym elementem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka musi wytrwać następne cykle zamrażania a także odmrażania, to decyduje w wielkiej mierze o jej „żywotności”. Producenci dachówek betonowych zwykle dają gwarancję na 30 lat.  Fabrykanci dachówek betonowych twierdzą, że z biegiem czasu coraz to bardziej się utwardzają. Są odporne na pękanie i niekorzystne warunki atmosferyczne, jak ulewny deszcz a także srogi mróz. 
Jednym z rodzajów dachówek betonowych są dachówki płaskie. Kapitalnie pasują one do nowomodnych domów. Płaska dachówka lubi proste formy architektoniczne. Dachówki betonowe zazwyczaj są w ciemnej palecie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednak odnaleźć warianty w rustykalnej gamie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe posiadają dodatkowo powłoki antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich barwa, w miarę upływu czasu, nie płowieje. 
Wybór pomiędzy dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od zasobności portfela oraz indywidualnych upodobań, np. co do większego błysku bądź matowości dachówek. Dachówki betonowe dają porządny dach nad głową.


Możliwość komentowania jest wyłączona.