KAMYJKA

Dachówki betonowe gdańsk

Dachówki betonowe alternatywą dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) zdobywa się z piasku, cementu portlandzkiego oraz pigmentów na bazie tlenków żelaza a także wody. Po dorzuceniu podwójnej warstwy akrylowej, pozyskuje się skończony towar. Mogą być ciekawą możliwością dla dachówek ceramicznych. Ich wytrzymałość jest podobna i wycenia się ją na plus minus 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być przekonani o ich trwałości, w końcu skonstruowane wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przetrzymały próbę czasu. Dachówki betonowe są też tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – kiedy więźba nie jest wspaniała
Dachówki betonowe niwelują niedostatki powstałe w konstrukcji więźby, mogą wobec tego pokryć wcześniejszą niedokładną pracę dekarza. Produkcja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe robi się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich fabrykacji potrzeba ponad 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są nieznacznie mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są również nieco bardziej szorstkie. Teraźniejsza technika produkcji sprawia niemniej jednak, że różnice w wyglądzie dachówek z różnorodnych surowców są właściwie niewidoczne. Jedynie wprawne oko może spostrzec różnice. 
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka musi ścierpieć następne cykle zamrażania i odmrażania, to decyduje w ogromnej mierze o jej „żywotności”. Producenci dachówek betonowych przeważnie dają gwarancję na 30 lat.  Fabrykanci dachówek betonowych twierdzą, że z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Są odporne na pękanie oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, jak rzęsisty deszcz oraz surowy chłód. 
Jednym z modeli dachówek betonowych są dachówki płaskie. Idealnie pasują one do nowomodnych domów. Płaska dachówka kocha łatwe formy architektoniczne. Dachówki betonowe na ogół są w ciemnej gamie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednakże wyszukać modele w rustykalnej gamie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe posiadają także powłoki antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich barwa, w miarę upływu czasu, nie blaknie. 
Wybór pomiędzy dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od zasobności portfela a także indywidualnych upodobań, np. co do większego połysku bądź matowości dachówek. Dachówki betonowe gwarantują porządny dach nad głową.


Możliwość komentowania jest wyłączona.