Pianka poliuretanowa biłgoraj

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest wykorzystywana i konieczna w budownictwie jako materiał uszczelniający, ale niewielu wie, że znakomicie odnajduje się też w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – bowiem o niej mowa – ma więcej zastosowań, aniżeli może się zdawać. Oczywiście najlepiej sprawdza się w celach, do których jest przeznaczona, ale przy odrobinie inwencji sprawdzi się w wielu sytuacjach.
Pianka poliuretanowa posiada bardzo dobre parametry wiążące, zatem nienagannie odnajdzie się jako klej. Malutką ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą powierzchniach, które łączymy ze sobą i czekamy do wyschnięcia.
Dziś bardzo dużo sprzedajemy poprzez internet, a co się z tym wiąże, artykuł wysyłamy w paczkach. Czasami pojawia się problem – jak zabezpieczyć kłopotliwe rzeczy takie jak na przykład smartfon, czy też sprzęty elektryczne przed nadszarpnięciem podczas przewozu. I tutaj z pomocą nadciąga nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Najpierw trzeba wyścielić pudełko, w którym będziemy przesyłać naszą rzecz folią spożywczą. Potem wypełniamy je do połowy pianką. gdy jest jeszcze elastyczna, delikatnie ją uklepujemy, osłaniamy folią wysyłany artykuł i przystosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka powłok folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i wypełniamy pianką resztę przestrzeni. Kiedy pianka wyschnie, wyciągamy ją, rozwijamy z folii, lokujemy we wnętrzu artykuł i wysyłamy. Prawda, że banalne?
Pianka montażowa używana jest też w przemyśle motoryzacyjnym, a dokładniej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – amatorzy umieją właśnie tym artykułem zapełnić puste przestrzenie w karoserii aut, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować fantazji.
Naturalnie pianka poliuretanowa najlepiej wypróbuje się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, zapełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w dzisiejszym budownictwie i w każdym domu. 
W sklepach budowlanych przystępne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem powinniśmy zapoznać się z instrukcją bezpieczeństwa i zaopatrzmy się w jednorazowy, praktyczny pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.