Domy z drewna letniskowe

Pianka poliuretanowa słubice

dozownik do papieru toaletowego

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest użytkowana a przy tym konieczna w budownictwie jako artykuł uszczelniający, ale niewielu wie, że bardzo dobrze sprawdza się również w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – albowiem o niej mowa – ma więcej zastosowań, niż może się zdawać. Rzecz jasna najlepiej sprawdza się w celach, do których jest poświęcona, ale przy drobince kreatywności sprawdzi się w wielu chwilach.
Pianka poliuretanowa posiada doskonałe słuszności wiążące, a więc doskonale sprawdzi się jako klej. Małą ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą powierzchniach, które scalamy ze sobą i oczekujemy do wyschnięcia.
Dziś nadzwyczaj dużo sprzedajemy poprzez net, a co się z tym wiąże, produkt wysyłamy w paczkach. Czasem pojawia się problem – jak ochronić delikatne obiekty takie jak przykładowo smartfon, czy sprzęty elektryczne przed uszkodzeniem podczas transportu. I tutaj z pomocą przychodzi nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Najpierw warto wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Później napełniamy je do połowy pianką. kiedy jest jeszcze plastyczna, ostrożnie ją uklepujemy, owijamy folią wysyłany przedmiot i dopasowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka warstw folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i zapełniamy pianką resztę przestrzeni. Jak pianka wyschnie, wyciągamy ją, rozpakowujemy z folii, sytuujemy we wnętrzu przedmiot i wysyłamy. Prawda, że bezproblemowe?
Pianka montażowa użytkowana jest również w przemyśle motoryzacyjnym, a dokładniej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – amatorzy potrafią właśnie tym artykułem zapełnić wolne przestrzenie w karoserii pojazdów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować wyobraźni.
Istotnie pianka poliuretanowa najlepiej wypróbuje się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, napełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko i wyłącznie niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna we współczesnym budownictwie i w każdym gospodarstwie domowym. 
W sklepach budowlanych dostępne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem powinniśmy zapoznać się z instrukcją bezpieczeństwa a także urządźmy się w jednorazowy, komfortowy pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

stoły i krzesła kuchenne